Ewa Czarnecka-Guzowska

Ewa Czarnecka-Guzowska

Jestem magistrem historii, edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz edukacji Montessori na poziomie przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Z dziećmi pracuję od zawsze. Najpierw jako nauczyciel przedszkolny Montessori, potem jako szkolny. Do pracy z tymi najmłodszymi skłoniło mnie moje własne macierzyństwo oraz ciekawość obserwacji tego, jak się zmieniają, uczą, rozwijają i stają się coraz bardziej samodzielne.

Jestem mamą dwóch fantastycznych chłopców: Mateusza i Mikołaja, żoną cudownego mężczyzny, który wspiera mnie we wszystkich moich pomysłach – Szymona, właścicielką małego białego maltańczyka – Mai.

Uwielbiam podróżować. Interesuję się psychologią i rozwojem dzieci.

Kasia Borowiec-Szcześniak

Kasia Borowiec-Szcześniak

W życiu mam dwie pasje, które udaje mi się połączyć. Jestem Opiekunem żłobkowym oraz Instruktorem Rekreacji Ruchowej. Dzieci są dla mnie cudem nieodkrytym, a ruch i praca z ciałem to dla mnie wyzwanie. W pracy z dziećmi staram się dbać o ich rozwój fizyczny, uczyć dyscypliny i szacunku do siebie nawzajem. Pokazywać, że wszyscy się różnimy, ale możemy wspólnie spędzać czas.
Każde dziecko jest dla mnie indywidualnością, które uczy nas patrzeć na życie z innej perspektywy. Dlatego w swojej pracy staram się nie popadać w rutynę, szukać nowych bodźców, wzajemnie się poznawać i budować zaufanie oparte na zabawie, dyscyplinie i wyrozumiałości. Uważam, że w dziecku należy budować poczucie własnej wartości, być z nim podczas niepowodzeń i zwycięstw. Tego uczą zabawy i zajęcia w naszym Klubie Malucha.
Prywatnie jestem mamą dwójki urwisów, od których często czerpię inspirację.
Największą przyjemność sprawia mi uśmiech i radość dziecka oraz zaufanie jakim obdarzają nas – wszystkie żłobkowe ciocie – rodzice.

Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Praca z dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, które warto podejmować każdego dnia. Relacje z małym człowiekiem opieram na szacunku, empatii i zrozumieniu jego emocji. Staram się podążać za jego rozwojem i po prostu wspierać w osiąganiu nowych umiejętności.
Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców: Adriana i Karola. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki i spędzać czas z rodziną.

Alicja Bania

Alicja Bania

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a prywatnie  szczęśliwą żoną i mamą  rocznego Ksawerego . W pracy z dziećmi oddaje całą siebie, dokładam wszelkich starań, aby czuły się One bezpieczne i szczęśliwe. Zawsze kieruję się dobrem dziecka. Staram się dostrzegać ich indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać ich harmonijny rozwój. Praca z tymi najmłodszymi dziećmi daje mi  ogromną satysfakcję i motywację na kolejne dni. Uważam, że uśmiech dziecka ma cudowną moc, której nie sposób nie odwzajemnić. Moim mottem w pracy jest cytat Janusza Korczaka ,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Agnieszka Chrzęstek

Agnieszka Chrzęstek

Dana Nowak

Dana Nowak

Sylwia Śmietana

Sylwia Śmietana

Jestem najszczęśliwszą żoną i mamą trójki wspaniałych dzieci: osiemnastoletniej Weroniki, piętnastoletniego Kuby i ośmioletniej Leny. Z wykształcenia jestem magistrem ekonomii, ale odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. Postanowiłam (przed 40 -tką)zrobić coś wartościowego dla małych ludzi, którzy mnie otaczają i zostałam wolontariuszem w ,,Akademii Przyszłości". Byłam tam tutorem, który przeprowadza dziecko od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Poczułam tam co to znaczy być dla kogoś naprawdę ważnym. Zdobyłam dodatkowe kwalifikacje, spełniłam swoje marzenie i zostałam opiekunem żłobkowym. Dziecko to dla mnie niepojęty cud. Moja praca sprawia mi ogromna radość, dzięki niej jestem wulkanem energii. Największa nagroda dla mnie to zasłużyć na akceptację dzieci. Każdego dnia uczestniczę w bardzo ważnym okresie rozwoju małego człowieka. Kocham to co robię i mogę pochwalić się posiadaniem kumpli, którzy odwdzięczają się szczerym uśmiechem, radością i przytulasami - to piękna nagroda. Uważam, że jeżeli się czegoś bardzo pragnie, trzeba dążyć do tego całym sercem w każdym wieku.

Ewelina Warchołek

Ewelina Warchołek

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a prywatnie szczęśliwą żoną i mamą dwuletniej Julki. W pracy z dziećmi zawsze kieruję się ich dobrem i bezpieczeństwem. Staram się dostrzegać potrzeby dzieci oraz wspierać ich rozwój w każdej dziedzinie. Praca z dziećmi jest bardzo odpowiedzialna a czasami trudna, ale dziecko swoim uśmiechem i radością potrafi wszystko wynagrodzić i nawet najgorszy dzień zamienić w coś pięknego. Dlatego właśnie praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i daje satysfakcję. Bo jak napisał Paulo Coelho: "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy : cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego, czego się pragnie."